Renault Clio Hatchback 2019

Türkiye'nin en uygun fiyatlı ve güvenilir araç kiralama firması.

Renault Clio Hatchback 2019 Fiyat: 0,00 ₺ 0,00 ₺

Araç Açıklaması

Dün yeni nesil Clio'nun lansmanına kabin ile start veren Renault, şimdi de aracın tamamını tanıttı.Clio IV'e göre çok daha modern bir dizayna kavuşan beşinci nesil, daha ince göbekli direksiyonu ve 9.3" boyutlu yüzer ekranıyla selefinden ayrılıyor. Dijital gösterge panelini 10'' opsiyonu ile birlikte almanız halinde navigasyon sistemi de standart olarak sunuluyor. Peugeot ve Citroën modelleri gibi uçak kokpiti havası estiren kontrol düğmeleri altında ise dijital klimanın ayar tuşları yer alıyor. İki USB çıkışının görüldüğü vites konsolu ise yukarıya taşınmış. 9.3 inçlik multimedya sistemi ardında uzanan yekpare havalandırma çıkışları Volkswagen Passat/Arteon ikilisini andırırken dijital gösterge paneli de Clio'nun donanım cephanesine eklenmiş. Sistemin 

Elektronik park freni, şerit takip asistanı, koltuk ve direksiyon ısıtma, otomatik park yardımcısı gibi donanımlarla adeta Megane’ı kıskandıran Clio V’in saklama alanları da arttırılmış.

Dışarıya baktığımızda ise yine Fransız markanın kompakt modelinde ve Talisman’da görülen C profilli gündüz sürüş farları göze çarpan ilk detay oluyor. Bu arada LED ön farlar tüm donanım seviyelerinde standart sunulacak ancak Türkiye paketinde bu durum değişir mi, bekleyip görmek lazım.Tampon tasarımı ve ızgarası elden geçirilen Clio, ön çamurluk kısmında aerodinamik yapıyı iyileştirip yakıt tüketimini düşüren hava deflektörleriyle donatılmış. Yan tarafa baktığımızda ise CLIO yazısının bulunduğu marşpiye çıtaları ve yeni jant tasarımları dikkat çekiyor. Arka kapı kolları ise yine C sütununa gömülmüş.

Arkada ise güncel nesle benzer bir dizayn ile karşılaşıyoruz. Tamponu elden geçirilen Clio V’in tamponu da ufak dokunuşlarla tazelenmiş.

Yeni Clio 14 mm kısalmasına rağmen daha geniş bir kabin sunuyor. 4048 mm uzunluğa, 1798 mm genişliğe ve 1440 mm yüksekliğe sahip süpermini, bagaj hacminde 391 litreye ulaşarak segmentinin lideri konumuna geliyor.

Beşinci nesil Clio’da hangi güç üniteleri görev yapacak bunu şimdilik bilmiyoruz. Tahminimiz, 1.3 litrelik TCe’nin Dacia Duster’da da sunulan 130 bg’lik versiyonu ve 90 veya 115 bg’lik 1.5 dCi dizel motor Clio yelpazesini oluşturacaktır. Giriş seviyesi için 0.9 TCe veya 1.0 TCe düşünülüyor. Öte yandan Türkiye’de üretilecek E-Tech hibrit motor ile seçenekler genişletilecek. Performans versiyonu R.S. ise yüksek ihtimalle Alpine A110 ve Megane RS’den tanıdığımız 1.8 TCe kullanılacak. Güç beklentimiz ise 225 bg dolaylarında. Şanzıman seçenekleri ise 5 ve/veya 6 ileri manuel ve 6 ileri EDC olacaktır.

Türkiye’de Joy, Touch ve Icon donanım paketleri ile yola devam edilecektir ancak lansman ile Fransa’da Initiale Paris ve R.S. Line duyuruldu.